5 míst v Praze, která jsou v noci krásnější než ve dne

· · · | Noční Praha | Žádné komentáře

Po západu slunce se v Praze pouští do „práce“ umělé osvětlení, které dokáže vdechnout pražským památkám jinou, mnohdy i lepší, podobu.  Vybrali jsme pro Vás tedy 5 památek, které rozhodně stojí za to vidět i v noci.

Pravý břeh Vltavy u Karlova mostu

Pokud Vás pohled na Pražský hrad za denního světla pohladil na duši, ten noční Vám nekompromisně vyrazí dech. Při pohledu na levý břeh Vltavy, na který vede osvětlený Karlův most, si budete připadat jak v pohádce o Popelce, která zrovna jeden kouzelným kočárem na bál.

V noční dobu vyniknou věže všech památek v okolí Pražského hradu,

V noční dobu, kdy se na tomto místě nachází výrazně méně turistů, vyniknou věže Pražského hradu a přilehlých budov a Vy si tak budete moci vychutnat pohledy jako vystřižené z filmu Kafka (pro ty z Vás s romantickou duší) či Nulová šance (pro ty z Vás, kteří jsou spíše „tvrďáci“). Oba tyto snímky se totiž částečně natáčeli i na tomto místě.

 

Pražská Loreta

Ve dne spíše nevýrazná, v noci z něj ale nebudete moci spustit oči. Soubor staveb na Loretánském náměstí (městská část Hradčany), jejichž syté barvy protínají nekončící tmu pražské noci. Návštěva tohoto místa v noci, kdy se na něm shromažďuje méně lidí, může mít i spirituální význam. K tomuto místu se totiž váže hned několik pověstí, které vypráví o zázračných uzdraveních se z moru či hraní „nadpřirozena“ na zdejší zvonkohru.

Chcete, aby Vás při návštěvě Prahy trochu mrazilo v zádech? V tom případě musíte navštívit toto místo!

Karlův most

Zpět k Vltavě… Pokud v Praze něco platí, tak je to fakt, že během dne je na Karlově mostu narváno. Počítejte s tím, že existuje velmi vysoká pravděpodobnost, že se zde v denních hodinách stanete součástí velkého davu, který Vám bude určovat směr i tempo Vaší chůze.

Obyvatelé Prahy, pokud můžou, se Karlovu mostu vyhýbají a pro přesun mezi jednotlivými břehy Vltavy používají jiné mosty.

Jakmile však zapadne slunce a turisté z celého světa se vrátí do svých hotelů, začíná se na Karlově mostu lépe „dýchat“. Vy si tak, pokud budete chytří a vyrazíte sem po setmění, budete moci užít krásný pohled na osvětlený Karlům most a jeho sochy, aniž by Vám tato stavba připomínala „živého hada“.

Staroměstské náměstí

Při návštěvě Staroměstského náměstí v Praze na Vás dýchne atmosféra z filmu Amadeus (který se natáčel i přímo na tomto místě), světly do béžových barev „zahalené“ budovy jako by Vás vrátili o pár set let zpět (nehleďte na to, že zdejší osvětlení využívá elektrickou energii).

Za zhlédnutí stojí i všechny uličky vedoucí na Staroměstské náměstí, které tvoří historické centrum Prahy.

Václavské náměstí

Zde to žije ve dne i v noci. Na Václavském náměstí a v jeho blízkosti najdete nejvyhlášenější pražské podniky, jako magnet pak působí i osvětlená budova Národního muzea, socha Svatého Václava a vlastně všechny historické budovy okolo.

Nelze říct, že by na Václavském náměstí bylo v noci méně lidí, co však nejde zpochybnit je to, že je Václavské náměstí hezčí právě za tmy. Za prvé není tolik rušná silnice protínající horní část náměstí (jedná se o jednu z hlavních dopravních tepen v Praze), spíše vynikne budova Národního muzea, která ve dne vypadá spíše ponuře a více barvami hraje celé Václavské náměstí, které během dne může připomínat jednu velkou betonovou plochu.