Jak se v noci pohybovat po Praze

· · | Doprava | Žádné komentáře

Noční jízdní řád platí v Praze od 0:00 do 04:30, kdy nejezdí metro a s výjimkou 9 tramvajových linek ani jiné dopravní prostředky městské hromadné dopravy. Pokud se tedy potřebujete dostat v noci z centra do některé z „odlehlejších“ částí Prahy, nezbývá Vám, než využít některou z 9 tramvajových linek, nebo se po městě pohybovat taxíkem.

Pokud jde o tramvaje, trasy nočních linek najdete přímo na webu Pražské integrované dopravy (viz. zde). V případě, že noční tramvajové linky nejedou k Vašemu hotelu, nezbývá, než část trasy absolvovat taxi službou.

Řidiči TAXI v Praze mají přitom špatnou pověst v ČR i ve světě, kdy se poměrně často objevují nešvary, jako jsou:

  • používání turba (zařízení, které pomáhá řidiči uměle navyšovat cenu jízdy)
  • používání delších tras (do hotelu, který je vzdálený např. 5 kilometrů můžete jet taxíkem po trase dlouhé např. 8 kilometrů)

 

Záznamy o nekalých praktikách pražských taxikářů jsou již i na Youtube, viz. zde. Nepoctivé jednání pražských taxikářů nahrává do karet novým společnostem (např. Tick Tack Taxi), které uvádí do provozu služby, jako jsou:

  • taxametr umístěný ve zpětném zrcátku (máte tedy vždy přehled o tom, jak rychle Vám naskakuje cena jízdy)
  • sledování trasy cesty na obrazovce před Vámi (cesta je určena GPS navigací a Vy máte možnost kontrolovat, jestli se řidič z nejkratší možné trasy neodchýlil)

 

TAXI si v nočních hodinách objednávejte raději 20 – 30 minut předem (přes den je vhodné si taxi objednávat 15 – 25 minut předem) s tím, že raději využijte služeb „značkových“ společností, nejlépe pak společnosti Tick Tack Taxi.

Pokud se přece jen rozhodnete pohybovat se v noci po Praze městkou hromadnou dopravou, doporučujeme stáhnout si do mobilu aplikaci IDOS (verze pro Android; verze pro iOS, ve které si snadno najdete jízdní řád tramvají projíždějících Vaší trasou (od místa kde se zrovna nacházíte k hotelu či jeho blízkosti)